
Tudtad-e, hogy a Magyar Pavilon homlokzatát 35 500 darab lamella borítja, amiket kézzel rögzítettek?
Lebegő lamellák – a szél és a fény játéka
A pavilon homlokzatát 35 500 darab különböző hosszúságú és színű lamella borítja, amiket egyesével, kézzel rögzítettek. Az eredetileg fémből tervezett elemek végül rugalmas sátorszövetből készültek, hogy ellenálljanak a világkiállításnak otthont adó Yumeshima-sziget szeles időjárásának. A szélben lebegő lamellák organikus mozgása a falevelek állandó vibrálását idézi meg, miközben az épület árnyékolási és hűtési feladatait is ellátják.

Dóm – mérnöki pontosság és természetes anyagok
A pavilon központi eleme egy acélvázas dóm, amelyet spirál formában elrendezett cédrusfa borít. A burkolathoz az építészek Japánban találtak inspirációt, az ottani tradicionális építészet fahasználatából indultak ki. A faszerkezet alatt a dómot két hártya is borítja: a külső a fény- és hangszigetelésről gondoskodik, hogy belül maximálisan immerzív legyen az élmény a látogatók számára; a belső pedig az éjszakai égbolt végtelenségét szimbolizáló fényjáték megteremtését biztosítja.
A 2025-ös Oszakai Világkiállításon a Magyar Pavilon építészeti megoldásai nemcsak látványosak, hanem mély üzenetet is hordoznak: a múlt tisztelete és a jövő technológiája tökéletes harmóniában találkozik.