Kiemelkedően fontos és emlékezetes hetet zárt a Magyar Pavilon az Oszakai Világkiállításon. Az elmúlt napokban hazánk kiállítóhelye nemcsak a látogatók számára nyújtott felejthetetlen élményeket, hanem különleges diplomáciai helyszín is volt a japán hercegnő látogatásakor. A magyar megjelenés ezúttal is igazi kulturális csemegéket tartogatott. Népzenével és modern tánccal mesélt a szerelemről a Győri Balett, a sakklegenda, Polgár Judit pedig inspiráló szimultán csatákban adott ízelítőt a játék szépségeiből.

Takamado Hiszako hercegnő a japán császári család képviseletében látogatott el a Magyar Pavilonhoz, tovább erősítve az Oszakai Világkiállításon a magyar megjelenésre irányuló nemzetközi figyelmet. A hercegnő Kristó Ákos miniszteri biztos kíséretében megtekintette a kiállítást, valamint azt a nagy sikerű immerzív zenei előadást, amelynek célja, hogy élményszerűen mutassa be Magyarország sokszínű kultúráját. A látogatás hatalmas megtiszteltetés volt a Magyar Pavilon számára, tovább erősítette a magyar-japán kapcsolatok mélységét és hazánk presztízsét a nemzetközi színtéren.

Az illusztris látogatók sora Kisida Fumio úrral, Japán korábbi miniszterelnökével folytatódott, aki nagy érdeklődéssel csodálta meg a tárlatot, valamint az immerzív népzenei előadást.

A magas szintű diplomáciai látogatások mellett tündökölt a magyar kultúra, a Győri Balett különleges, Romance című teltházas előadásával elkápráztatta a közönséget. Velekei László koreográfiájában a modern balett és a magyar népzene motívumai Kodály Zoltán örökérvényű dallamaival fonódtak össze. Az előadás a szerelem erejéről, törékenységéről és az emberi lélek legmélyebb rezdüléseiről mesélt, a közönség pedig vastapssal hálálta meg az élményt.

A hét sztárvendége minden idők legeredményesebb női sakkozója, Polgár Judit volt, aki különleges, 16 fős szimultán sakkversenyen mérte össze tudását a francia, olasz, holland és magyar pavilon képviselőivel, valamint a Japán Sakkszövetség játékosaival. A „sakk királynője” veretlen maradt, majd inspiráló előadást tartott a Women’s Pavilionban, ahol személyes történetéről, a női teljesítményről és a mesterséges intelligencia kihívásairól is beszélt. A Magyar Pavilon ezen a héten is méltó módon képviselte hazánkat a világ előtt, bemutatva világszínvonalú kulturális kincseinket. A császári hercegnő látogatása, a rangos előadások és a telt házas programok mind azt mutatják, hogy Magyarország értékei, hagyományai, tehetségei kreatívan képesek kapcsolódni a nemzetközi párbeszédhez. Az emlékezetes diplomáciai és kulturális események új kapcsolatokat, hosszútávú terveket inspiráltak, és tovább építik hazánk imázsát is, ami világkiállítási jelenlétünk egyik legfőbb küldetése.